Krmivo a jedálny lístok

Krmivo kanárikov by nemalo obdsahovať  len zob, ale aj zelené krmivo. A taktiež samotný zob by sa mal raz začas obmieňať-napr.: týždeň dávam kanárikom krmivo bez vitamínov a ďalší týždeň dám kanárikom krmivo s vitamínmi. Ďalšia vec je, aby ste kupovali krmivo pre kanárikov, pretože obsahuje určité zrná, ktoré kanárik potrebuje. Iné krmivo je nevhodné. Dávajte si pozor na skazené krmivo, splesnivené, alebo aj otvorené zrná, ktoré dlho ostali v krabici! Takéto krmivo nikdy nepodávajte kanárikom. K samotnému zobu pridávam buď každý deň alebo jeden raz za dva dni zelené krmivo. Avšak pozor! Kanáriky sú veľmi pahltné a takmer stále vyzerajú hladne. Ale nedajte sa oklamať.

Známa mi hovorila, že mala kanárika. Samozrejme, prekrmovala ho zelenou stravou. O pár dní zomrel, zverolekár potvrdil "prejedenosť". Nedajte sa ale odradiť, kanáriky zelené krmivo veľmi potrebujú.

Obľúbené sú aj tyčinky pre vtákov. Kanárikom ich občas kúpim, ale kupujem len malú tyčinku bez slnečnicových zŕn, ktoré kanáriky nedokážu svojim malým zobákom rozlúskať. Môžu byť ovocné, medové, alebo obyčajné. Je už na Vás, akú mu vyberiete.

Sépiová kosť taktiež nesmie chýbať  v klietke. Kanáriky si musia o niečo obrusovať zobák, aby im neprerástol. Ak nemáte sépiovú kosť, môžete ju nahradiť aj tufovým kameňom. Piesok, alebo grit pre vtáctvo, ktorý je tiež dôležitý, musí mať kanárik poskytnutí v klietke. Pomáha ku lepšiemu tráveniu.

 

Čo nesmie chýbať v klietke:

  • krmivo pre kanárikov                                                                                                                           
  • vitamínové i nevitamínové                  
  • zelené krmivo (jablko, šalát,...)
  • sépiová kosť
  • piesok alebo grit pre vtákov
  • poprípade ovocná tyčinka pre vtákov

        (doplnok pre vtáctvo)

Zelené krmivo:

Toto zelené krmivo majú kanáre najradšej:                             

Ale môžeme dávať aj jahody, nejedovaté kvety, špenát,...

 

 

Anketa

Páči sa Vám naša stránka?

NIE, vôbec (12)
6%

Trošku (16)
8%

Normálne (117)
61%

Celkový počet hlasov: 191