Červený kanárik

 

Červený kanárik je populárne plemeno kanárikov. Červená forma kanárikov je pomenovaná podľa ich farby peria. Sú obľúbené a chované skôr pre nezvyčajnosť a novosť ich farby ako pre spev. Červený kanárik je aktívny, vytrvalý.Červený kanárik bol najprv chovaný v roku 1930.

 

Riadnu starostlivosť o červených kanárikov zahŕňaja široký-otvorený priestor, takže je dobré poskytnúť im širokú priestrannú klietku. Poskytnúť klietku s vertikálnymi pruhmi a malé bidielka rôznych veľkostí pre nohy na cvičenie. Farba sa "vylepšuje" kŕmením kanárika špeciálnym krmivom, ktoré zlepšuje sýtosť farby. Môže sa však podávať aj mrkva, aby kanárik nabral na červenej farbe. To je ale zväčša pri mladých kanároch.

Tiež to môžu byť repa, tekvice, čerešne, sladké zemiaky a paradajky, ktoré obsahujú karotenoidy, ktoré zvyšujú farbu kanárika. Majú radi kúpanie, preto musia mať v klietke vaničku ako ostatné kanáry.

Chov červených kanárikov bude trochu ťažká pre nového chovateľa, a preto sa odporúča pre pokročilejšieho chovateľa. Väčšina kanárikov hniezdia ľahko a rýchlo, ak boli poskytnuté správne množstvá potravín, osvetlenie, bezpečné prostredie. Hniezdenie u červeného kanárika je väčšinou okolo decembra do apríla. Červená forma kanárika je zvyčajne k dispozícii všade a možno ich nájsť v obchodoch zo zvieratami, vtáčích kluboch, internete či u chovateľov.

 

Červený kanárik je roztomilý vtáčik. Človek by mal mať riadnu starostlivosť o to, aby mal dlhú životnosť