Re:Re:Re:hniezdenie??

jo | 19.05.2012

Ak má postavene hniezdo a pušta vela peria tak to môže byť že má málo materialu na stavbu hniezda.
Môže isť aj o preperovanie ale vtedy kanáriky nehnezdia lebo v tom obdobi su prakticky neplodné ale na druhej strane kanáriky preperuju až koncom leta jedine ak nastala nejaká velka zmena v chove môžu začať preperovať skôr(velky výkyv teploty , náhla zmena potravy ap.)Tažko takto radiť ked ich nevidím.Musiš sa naučiť ich pozorovať potom hned na prvy pohlad zistíš že niečo neni v poriadku.Zdravý kanárik veselo podskakuje neni nejaky ospaly alebo našuchoreny má leskle oči proste ked nanho pozrieš a je niejaký sklesly a len tak posedáva podriemkáva ,našuchoreny,prihrbený tak mu niečo chýba.Ak Ta vtáky zaujimaju tak sa to časom určite naučíš.
Ja tiež niesom miejaky odborník síce vtáctvo chovám vyše 20 rokov ale len tak pre zábavu nie vo velkom mávam tak 2-3 páry kanárikov(najviac som mal 6 párov.) potom mám zebričky ,andulky,ryžovniky,pásovniky dlhochvosté kedysi som mal aj neofemy a korely proste z každého rožku trošku.
Škrupiny dávam len z uvarených vajec podrvím na drobno a pridám do piesku.Piesok môže byt kludne z obchodu su rôzne druhy obohatene vitamínmi a rôznými minerálmi

Pridať nový príspevok